TheRockUla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TheRockUla

TheRockUla

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

keremcem

3 posters
YazarMesaj
Aqua_Hil
Admin
Aqua_Hil

keremcem Empty
MesajKonu: keremcem   keremcem Icon_minitime21/4/2007, 17:35

Onun hakkında neredeyse yazılmadık şey kalmadı. İlk albümü ve oynadığı televizyon dizisi "Aşk Oyunu" ile bir fenomene dönüşen Keremcem, şimdi ikinci albümü "Aşk Bitti" ile karşımızda. Ani yükselişin kendisini de şaşırttığını söylüyor: "Bu, planladığımız bir şey değildi. Biz sevdiğimiz bir albüm yaptık ve teklifleri bekledik. Birçok kişi beni dizide fark etti, müzisyen olduğum sonra anlaşıldı. Keremcem ismi, şarkıların önüne geçti. Ama bu beni rahatsız etmiyor. Bir şarkının çok bilinip de kimin söylediğinin bilinmemesi yerine tam tersinin olması daha iyi."

Röportajı yaparken, sürekli "biz" çıktı ağzından, soruları "biz" diyerek cevapladı. "Biz"in ikinci kişisi kim derseniz, Aykut Gürel...

Önce ilk albümünüzün yayınlandığı günlere geri gidelim. Böyle bir noktaya geleceğinizi tahmin edebiliyor muydunuz?

- Yola çıkarken hiç öyle planlar yapmadık, kendimize büyük hedefler koymadık. İlk albümde sadece benim bestelerimi ve sesime yakışan şarkıları güzel düzenlemelerle bir araya getirdik. Ne radyoya verdik albümü ne de her yerde görünelim diye istemediğimiz televizyon programlarına çıktık. Satış kaygımız da yoktu. Herkes içinden geleni yapmalı, yaptığı şey kendine yakışmalı... Beni bu yüzden bu kadar çok sevdiler diye düşünüyorum.

Bir anda bu kadar patlamanızda yan faktörler de etkili. Birçok kişi sizi ilk dizi oyuncusu olarak tanıdı. Müzisyen olduğunuz ise daha sonraları algılandı...

- Bu, planladığımız bir şey değildi. Aykut Gürel ile albümü yaptık ve gelen tepkileri, teklifleri beklemeye başladık. Ondan sonrasını doğru yönettik diyelim. Müzisyenliğime zarar gelmesin diye, elimizden gelen çabayı gösterdik. Hatta dizi oyunculuğu teklifini uzun uzun tartıştık aramızda. Dizide oynarken, müzisyenliğim hatırlansın diye Seden Gürel’le bir düet albümü yaptık. Çok doğru bir zamanlamaydı, onun çıkmasıyla ilk albümün satışları dört-beş katına çıktı. Yazın da yüze yakın konser verdim. Şimdi ikinci albümü yapmak üzere diziden ayrıldım, tamamen müziğe konsantre oldum.

Geçtiğimiz sene hemen hemen her yerdeydiniz. Genç kız dergilerinde verilmedik posteriniz, anlatılmadık hikayeniz kalmadı. Hey Girl’de köşe yazdınız, televizyon programı yaptınız. Yüzünüzü eskittiğinizi ve kendinizi tükettiğinizi düşünüyor musunuz?

-Aslında o kadar çok şeye hayır dedik ki inanamazsınız. Eksileri artılarından çok olan hiçbir teklifi kabul etmedik. Ama elbette ki bu kalabalık, bir süre sonra beni rahatsız etti. O yüzden de ikinci albüm öncesi üç ay hiçbir yerde gözükmedim. Diziyi de bıraktım. Dizi devam etseydi, böyle bir albüm olmazdı. İkisinden biri kötü olurdu.

Ulaştığınız kitle konusunda ne düşünüyorsunuz? Ağırlıklı olarak genç kızlar olmasını nasıl karşılıyorsunuz?

- Genç kızların seveceği şarkılar yapayım, onların sevgilisi olayım diye çıkmadım yola. Ama sizi kimin sevip, kimin sevmeyeceğine karar veremiyorsunuz. Onlar önce beni sevdi, sonra şarkılarımı... Bir parça da olsa, onların müzik kulağını geliştirdim sanıyorum.

Reyting alan biri olduğunuz için geçtiğimiz yıl birçok organizasyonun da favori ismi oldunuz. Tribute albümler, müzikaller, konserler...

- Bu doğal değil mi? Bir müzikal yapıyorsanız veya Türkiye’de hiç yapılmayan bir şey deniyorsanız, afişe herkesin bildiği isimler koymalısınız ki daha çok kişi gelsin. Bu ticari bir çözüm. Bana zarar gelmediği sürece herkes reytingimden faydalanabilir. Beni o müzikal için seçme nedenlerinin başında, seyirci getirecek olmamın geldiğini biliyorum.

Bu biraz kötü hissettirmiyor mu size?

- Sadece popülaritem ve reytingim yüzünden o organizasyonlara çağrıldığımı düşünseydim, kötü hissederdim. Ama müzikaldeki performansım beğeniliyorsa, sorun yok. Performansımdan memnun olduklarını biliyorum. Dizi oyunculuğu ve müzikal bana çok şey kattı. Dizi sayesinde empati duygum çok gelişti. Bunun da şarkı söyleşime çok katkısı oldu.

Gelelim yeni albümünüz "Aşk Bitti"ye. Popülerliğiniz, albümü hazırlarken "Ya beklentileri karşılayamazsam" diye kaygılandırdı mı sizi?

- Böyle bir şey yokmuş gibi davranmaya çalıştık ve bu kaygıyı işimize olabildiğince az yansıtmaya çalıştık. Yine ilk albümdeki gibi hislerimize kulak verdik.

Ne kadar zamanda oluştu bu yeni şarkılar?

- "Kalenin Fethi" ve "Emniyet Kemeri", son dönemde yapılan şarkılar. "Dün Ölebilirdim" ise 1997’den kalma bir şarkı. Albümde müzik yolculuğumun başlangıcından beri benimle birlikte olan arkadaşım Yunus Adak’ın şarkıları da var. Çıkış şarkım "Aşk Bitti" onun bestesi. Onun şarkılarının sesime çok yakıştığını düşünüyorum.

"Aşk Bitti" epey tutkulu bir şarkı. Sizin sakin ve romantik bir duruşunuz var. Biraz onun dışında...

- Doğru... Ben çok öfkeli ve isyankar bir adam değilim. Sinirlenip, bir şeyleri kırıp döktüğümü hatırlamıyorum hiç. Ama elbette benim de içimde fırtınalar ve tutkular var. Benden çıkan şarkılar ise daha sakin ve romantik oluyor. Böyle duyguları benim yerime Yunus aktarıyor.

Albümde eski bir Aykut Gürel bestesi olan "Aşıksın Gidiyorsun" da var. Nasıl dahil ettiniz albüme bu şarkıyı?

- Aykut’un bir şarkısını söylemeyi çok istiyordum. Ona bu niyetimi anlattığımda o da "Tabii ki olur ama daha kıyıda kalmış bir şarkı seçelim" dedi.

Albümde eski bir müzikal şarkısı da var.

- Evet. Bir Kış Masalı müzikalinde söylenmiş bir şarkı o. "Birlikte"yi ilk defa Haldun Dormen’le yaptığımız müzikalde seslendirdim. Çok sevdim şarkıyı.
http://planteam.niceboard.com
uA_06

uA_06

keremcem Empty
MesajKonu: Geri: keremcem   keremcem Icon_minitime27/4/2007, 23:34

süper olmuş çünkü keremcem hayranıyım
http://www.planteam.niceboard.com
evanescence-fan
Admin
evanescence-fan

keremcem Empty
MesajKonu: Geri: keremcem   keremcem Icon_minitime13/5/2007, 21:17