TheRockUla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TheRockUla

TheRockUla

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kelimeler Kifayetsiz

YazarMesaj
evanescence-fan
Admin
evanescence-fan

Kelimeler Kifayetsiz Empty
MesajKonu: Kelimeler Kifayetsiz   Kelimeler Kifayetsiz Icon_minitime11/5/2007, 20:01

Kelimeler Kifayetsiz

"Kısa Cümleler Kuran" Şebnem Ferah, iki yıllık aradan sonra "Kelimeler Yetse..." isimli dördüncü stüdyo albümünü yayınladı. Kendi müziğini söyleyen ve kendi bestelerini yazan Ferah, albümde aşklarını ve ayrılıklarını anlatıyor. Beş yaşından beri müzik yaptığını ifade eden sanatçı, aynı zamanda albümünün prodüktörlüğünü de yapmış. 17 Ağustos'ta meydana gelen depremde babasını, bundan 11 ay önce de kız kardeşini, son olarak da; babam, oğlum, arkadaşım diye nitelendirdiği aşkını kaybetmenin acısıyla dile getirdiği hislerini yansıtan sanatçı, kelimelerin yetersiz olduğunu ifade ediyor. Albüm yapmak için şarkıları bir araya toplamadığını kaydeden Ferah, "Piyasaya değil belli bir kesim için albüm yapıyorum." diyor. Albümde on parça bulunuyor. Albümde her biri birbirinden hüzünlü; Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler, Gözyaşlarının Tadı Aynı, Çocukken Sahip Olduğum Rugan Ayakkabılarım, Ben Şarkımı Söylerken... Müzik son iki albümden biraz daha sert ve sivri dilli. "Sadece müziğe konsantre olup içtenlikle yaşadıklarımdan ve gözlemlediklerimden edindiğim tecrübeyle duygularımı notalara döktüm." diyen Ferah'ın albümünde, tüm müzik ve sözleri yine kendisine ait. "Kelimeler Yetse..." albümünün stüdyo aşaması altı ay sürmüş. Albümde yer alan 10 parçanın düzenlemeleri ise, sanatçının konserlerinde beraber çalıştığı müzisyen arkadaşları Ozan Tügen, Buket Doran, Metin Türkcan ve Aykan İlkan'a ait.

Şebnem Ferah / Kelimeler Yetse / Universal Müzik
http://www.planteam.niceboard.com

Kelimeler Kifayetsiz
1 sayfadaki 1 sayfası