TheRockUla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TheRockUla

TheRockUla

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Duman "Seni Kendime Sakladım"

YazarMesaj
C_mrc_R

C_mrc_R

Duman "Seni Kendime Sakladım" Empty
MesajKonu: Duman "Seni Kendime Sakladım"   Duman "Seni Kendime Sakladım" Icon_minitime22/4/2007, 13:27

Türkiye’de alternatif müzigin yayilmasina ve sevilmesine kuruldugu 1997 yilindan beri öncülük eden NR1 Müzik, 2005’in yaz aylarini ülkemizin en iyi rock grubu Duman’in uzun süredir merakla beklenen yeni stüdyo albümü “Seni Kendime Sakladim” ile karsiliyor.

Vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas’tan olusan Duman, büyük çikis yaptigi albümü “Belki Alisman Lazim”in ardindan hayranlarini ve müzikseverleri uzun süredir bekletiyordu. Dumanseverler grubun müthis sahne performansini yansitan “Konser” albümü ve yine NR1 Müzik tarafindan 2004 yili sonunda yayinlanan Türkiye’nin ilk müzik DVD’si “Bu Aksam” ile teselli bulmuslardi. Duman grubu geçen süre içerisinde iki yüze yakin konserde hayranlariyla bulusurken, birçok gazete, dergi, TV, okul ve üniversite tarafindan “Yilin En Iyi Grubu” seçildi. 2005’in ilk yarisini da yepyeni sarkilarini stüdyoda kaydederek geçiren Duman grubu, muhtesem bir rock albümüyle geri dönüyor.

Grubun üçüncü stüdyo albümü “Seni Kendime Sakladim”in prodüktörü diger albümlerde oldugu gibi Murat Akad. Albümde yer alan 12 sarkinin kayit ve mixleri de Stüdyo 18’de Levent Büyük tarafindan yapildi. Gruba davulda “Belki Alisman Lazim” albümünde oldugu gibi Cengiz Baysal eslik etti. Ari Barokas’in sarkilari “Aman Aman” ve “Sayin Bayan” disinda kalan tüm parçalarin söz ve müzikleri Kaan Tangöze’ye ait.

Açilista yer alan “Özgürlügün Ülkesi” dünya politikasini elestiren enerjik bir punk rock sarkisi. Muhtesem balladlar “Seni Kendime Sakladim” ve “Melek”in yani sira, “Sen Ben” ve “Yürekten” de Duman’in basarili modern rock çalismalari. Türkçe rock müzigin en önemli grubu Duman, kendine özgü tarzini “Yanibasimdan”, “Sadece Koklayacaktim” ve “Rüyanda Görsen Inanma” gibi sarkilarda gösterirken, “En Güzel Günüm Gecem”i ise kendilerini konserlerde yalniz birakmayan seyircilerine hediye ediyor.

Duman "Seni Kendime Sakladım"
1 sayfadaki 1 sayfası