TheRockUla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TheRockUla

TheRockUla

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rüyamda Görsem İnanmazdım

YazarMesaj
C_mrc_R

C_mrc_R

Rüyamda Görsem İnanmazdım Empty
MesajKonu: Rüyamda Görsem İnanmazdım   Rüyamda Görsem İnanmazdım Icon_minitime22/4/2007, 13:24

Hevy metal'in en çok tanınan ve satan grubu Metallica'nın son albümü St. Anger yayınlandı. Bass'cısı J. Newsted'in grubu terk etmesi, J. Hetfield'in psikolojik sorunları ve Napster davasını yıpratıcı etkisiyle uzun süre dağılma tedirginliğini üzerinden atamayan Metallica, yeni basçı Rob Trujillo'yu da aralarına alarak tüm bu sorunların birikimiyle ortaya çıkan nefretlerini müzik aletlerinden çıkarmışlar. Parçaların sözleri tam anlamıyla acı ve şiddet manifestosu. Metallica bu albümle, geçmişe dönme ve öze ulaşma çabasındalar ama bunda başarılı oldukları en azından tartışılır. Ritimler birbirine çok benziyor ve gereksiz tekrarlama yoluna gidilmiş. 5 yıllık bir sessizliğin ardından çıkan stüdyo albümde 11 parça bulunuyor ve albüm tam 75 dakika sürüyor. Bu 75 dakika içerisinde dünyanın sayılı gitaristlerinden olan K. Hammett'in önceki albümlerin aksine hiç gitar solosu atmaması ve L. Ulrich'ten beklenmeyecek bir davul saundunun bulunması oldukça ilginç. J. Hetfield'ın ses örgüsü tüm albüm boyunca özellikle de "All Within My Hands" adlı parçanın sonunda attığı "kill, kill, kill" nidası, bir prozak müptelası hastanın çığlıklarını andırıyor. "Biz, kendimiz için müzik yapıyoruz. Başkasının görüşleri bizi ilgilendirmez" sözlerinden de anlaşılacağı üzere hiç kimsenin onların çıkarttığı gürültüyü sevmesi için bir çabaya girmemişler. Albüm davulcu L. Ulrich'in bazen kulağı tırmalayan ve gereksiz tekrarlardan oluşan ritimleriyle tam bir düello havasına bürünüyor. Black albümünden sonra dinleyicilerin eleştiri okları üzerlerinden gitmeyen grubun o günleri arattığı, bu albümle yine tüm şimşekleri üzerine çektiği ve affedilmeyecekler listesine girdiği de malum. Ayrıca albümün bas kayıtları aynı zamanda grubun prodüktörü olan Bob Rock tarafından gerçekleştirilmiş. Albümün CD'sini aldığınızda yanında albümde yeralan parçalarının 'Live DVD' formatında kliplerini ek bir ücret ödemeden edinmiş oluyorsunuz. Kısacası St. Anger albümü için "mutlaka edinilmeli" diyemeyeceğiz. Ayrıca, albümle aynı ismi taşıyan çıkış parçası St. Anger'ın klibi San Quentin eyalet hapishanesinde çekilmiş. Ama bu tavsiye müptelaları için yeterli olmayacaktır.

Rüyamda Görsem İnanmazdım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-